Göz altı morlukları nasıl geçer?

BURADASIN

 

 

Her kadın, cildinin pürüzsüz ve muhteşem bir görünümde olmasını ister. Sivilceler, akneler, lekeler ve daha birçok şey, depresyona girmemizi sağlayacak kadar etkilidir. Bir de düzensiz uyku. Yorgunluk ve stresin getirdiği bir sorun var; göz altı morlukları.

 

Hayatımızın merkezinde olan uyku, göz altı morluklarının oluşmasında da büyük bir etkendir. Göz altı morlukları nasıl geçer? Bilindiği üzere iki tür göz altı morluğu vardır. Genetik ve uykusuzluğun getirdiği morluklar.

 

Maalesef ki genetik olan morluklara bitkisel bir çözüm yok fakat doğru şekilde kullanılan kapatıcılar yada fondötenler günlük hayatımızda oldukça yardımcı olacaktır. Peki ya genetik olmayan morluklar?

 

Aslında, bunun için pek çok öneride bulunabilirim fakat en bilindik ve en etkili olan salatalık suyundan başlamak istiyorum. Dilerseniz salatalığı dilimleyip 10-15 dakika kadar gözlerinizin üzerine koyarak dinlendirirsiniz, daha sonra ılık suyla masaj yaparak yıkarsınız. Dilerseniz de salatalığı rendeleyip, çıkan suyu dolapta soğutarak, pamuk yardımıyla göz altlarınıza masaj yaparak yedirebilir ve yine 10 dakika kadar sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz. Morlukların gün geçtikçe azaldığına ve bir süre sonra tamamen kaybolduğuna şahit olacaksınız.

 

Bir diğer en bilindik ve en etkili yöntem ise; çay. Evet çay. Hani şu her öğün tükettiğimiz, olmazsa olmazımız muhteşem milli içeceğimiz. Çayın posasını peçeteye sararak gözünüzde 15 dakika bekletip, ılık suyla yıkayabilirsiniz.

 

Ben bunlarla uğraşamam diyorsanız da kendinize bir uyku düzeni edinmeniz gerekiyor. Düzensiz uyku göz altı morluklarını harekete geçirmekle beraber; aşırı kilo alımı, sinir veya ruhsal dengesizliklere neden oluyor. Bence en sağlıklısı olarak, kendinize bir uyku düzeni edinmenizi öneriyorum.

 

Gece geç saatlere kadar internetin başında oturmak hem kilo aldırıyor hem de göz altı morluklarını ortaya çıkarıyor. Öyleyse neden kendimize biraz daha özen göstermiyoruz? İş yada okul hayatımızda başarılı olduğumuz kadar bedenimiz üzerinde de bir başarı sahibi olmamız oldukça mümkün. Sadece, şu çok önem verdiğimiz sosyal hayatımızdan biraz soyutlaşmamız gerekiyor. Göreceksiniz, sadece göz altı morlukları değil, vücudunuzda kötü hiçbir şey kalmayacak. Gerekli olan tek şey düzenli uyku ve sağlıklı bir beslenme programı. Öyleyse hala neden duruyoruz?

Bu Yazi Toplam da okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Benzer Yazilar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


TemaHEX